tańcu

Rekomendziak #6 Czyli o zabójstwie, alkoholizmie i śmiesznym tańcu

Tytuł dzisiejszego Rekomendziaka może i brzmi groźnie, ale wcale tak nie będzie. Zaproszę Was dzisiaj do świata muzyki, mody i filmu. Nie byłabym sobą, gdybym nie wspomniała o ciekawej kampanii społecznej. Dla mieszkańców Krakowa również się coś znajdzie. Zapraszam.

Instagram pewnej młodej Francuzki Louise Delage, cieszy się ogromną popularnością. Konto z pięknymi zdjęciami zdobyło ponad 100 tysięcy obserwatorów. Nikt nie zauważył, że na wszystkich zdjęciach dziewczyna pozuje z alkoholem. Jak się okazało profil został stworzony na potrzeby kampanii Addict Aide. Alkoholizm może dotknąć każdego. Często zdarza się tak, że wśród naszych bliskich jest ktoś, kto może mieć problem z alkoholem, ale na to nie zwracamy uwagi. Taka kampania ma nam pokazać, że powinniśmy być bardziej spostrzegawczy. Bardzo dobry pomysł, bo wykorzystuje źródło bardzo popularne wśród młodych ludzi, czyli Instagram.

Pisałam Wam już, że od płyty Brodki ciężko się uwolnić. Jej eksperymenty muzyczne są hipnotyzujące. Ale nie tylko dźwięk się tu liczy. Teledyski do utworów z nowej płyty, to oddzielne dzieła sztuki. Najpierw „Horses” później „Santa Muerte”, a teraz „Up In The Hill”. Oryginalne, przemyślane, intrygujące, estetyczne. Takie są te teledyski. Za dwa ostatnie odpowiedzialna jest sama Brodka, która postanowiła zająć się ich wyreżyserowaniem. Jak widzimy, kobieta wielu talentów.

Jeżeli interesuje Was moda, to koniecznie musicie sięgnąć po L’OFFICIEL POLSKA. Jest to bardzo prestiżowy magazyn modowy, który właśnie trafił do Polski. W pierwszym numerze mamy wywiad z Agatą Buzek przeprowadzony przez Magdę Mołek. Klasa.

Jeżeli zaś interesujecie się muzyką, to polecam Wam Gazetę Magnetofonową. Jest to wspaniały kwartalnik o polskiej muzyce. Świetne wywiady, mnóstwo ciekawostek. Prawdziwa gratka dla każdego melomana.

Nieprawdą jest, że w Polsce nie kręci się dobrych filmów. Nie jest też prawdą, że nie ma dobrych seriali. Belfer jest tego przykładem. Akcja tego kryminału osadzona jest w szkole. Została zabita jedna z uczennic i zaczyna być prowadzone śledztwo. Tytułowy belfer, czyli Maciej Stuhr jest bardzo tajemniczą postacią, która sporo namiesza. Kto zabił? Tego nie wiedzą nawet aktorzy grający w tym serialu, bo koniec scenariusza jest utrzymywany w tajemnicy. Na jesienne wieczory idealny.

Co w Krakowie? Amatorologia, czyli pierwsza polska komedia taneczna. Fair Play Crew to formacja taneczna, którą cechuje perfekcja, ciekawe pomysły i ogromna pracowitość. Ja uwielbiam Roofiego, którego możecie kojarzyć z You Can Dance. Na tym przedstawieniu nie zabraknie humoru, tańca, popisów aktorskich i mnóstwa dobrej zabawy, a to wszystko bez słów! Ja się wybieram 🙂 30 listopada w Nowohuckim Centrum Kultury.

Miłego tygodnia 🙂 Prosimy, żeby zleciał szybko 🙂

Pedagog, psychoterapeutka. Rocznik ’86 / Kraków / Dwa koty / Radar absurdu Roślinożerca / Gracz / Serialowy maniak

6 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *