szczęśliwa

A Ty, kiedy będziesz szczęśliwa?

Szczęścia nie da się kupić. Szczęścia nie da się wygrać na loterii. O szczęście trzeba zadbać samemu. Jak to zrobić? Opowie Wam o tym Monika.

Być szczęśliwym! Marzenie chyba każdego z nas. Poczucie szczęścia jest bardzo przyjemnym i pożądanym stanem. Niestety, nie trwa ono wiecznie. A do tego w ciągłym życiowym zabieganiu na bycie szczęśliwym zwyczajnie brakuje czasu! Bo praca, bo zmęczenie, bo stres… Bo właśnie się rozwodzę, choruję, bo nie umiem jeszcze tylu rzeczy!

To w takim razie, kiedy jest najlepszy czas na bycie szczęśliwym?

Może jak zmienię pracę, jak mąż zacznie mnie lepiej traktować, jak wreszcie wyjadę na wymarzony urlop. Jak mama przestanie chorować, jak przyjaciółka znajdzie dla mnie czas, jak kupię piękne buty. Jak się wyśpię, jak teściowa przestanie się czepiać, jak zaliczę trudny egzamin…

Och nie!

To nie jest droga do szczęścia!

Określając parametry i wytyczne do bycia szczęśliwą, możesz przegapić ten stan w swoim życiu. Serio! Jeśl będziemy czekać, to może się okazać, ze na czekaniu minęło nasze życie. Masz już pewnie takie doświadczenia, że „zawsze coś się dzieje”. na miejsce jednego rozwiązanego problemu pojawiają się kolejne. I czas na bycie szczęśliwą oddala się w nieskończoność…

To kiedy będziesz szczęśliwa? Może cię to zdziwi, ale bycie szczęśliwą możesz zaplanować. I możesz doświadczać go codziennie. Nawet wtedy, kiedy w życiu masz jakieś problemy.

Poczucie szczęścia to liczne momenty dnia codziennego.

Naucz się je dostrzegać i czerp z nich radość i energię.

Nie patrz na to, czego nie masz, nie czekaj na zmianę. Działaj i bądź w teraźniejszości.

Kiedy skupisz się tylko na jednym aspekcie z listy tego, czego potrzebujesz do szczęścia, możesz go nie doświadczyć i uznasz dzień za nieudany.

Kiedy otworzysz szeroko oczy i wyostrzysz swoją uważność na to, czego doświadczasz, okaże się, że przeżyłaś mnóstwo miłych chwil!

Nie czekaj z założonymi rękami i spisanymi na kartce wytycznymi do bycia szczęśliwą.

Nie zalewaj się łzami i nie krzycz w przestrzeń:

„Szczęście! Tutaj jestem! Chodź do mnie! Potrzebuję cię”.

Zamiast tego wyjdź mu naprzeciw. Spotkacie się już po chwili w zapachu kwiatów, smaku kawy, blasku słońca, uśmiechu dziecka, muzyce przenikającej duszę, kolacji we dwoje, wygodnych butach, wiadomości od przyjaciela…

Pomyśl, w tych wszystkich momentach możesz powiedzieć „jestem szczęśliwa”!

Jak jeszcze możesz zbliżyć się do szczęścia?

Spaceruj, oddychaj, ciesz oczy pięknymi widokami. Uprawiaj sport, który cię cieszy. Wyzwalaj endorfiny. Szukaj okazji do radosnego śmiechu.

Skupiaj swoją uwagę na codziennych drobnych zdarzeniach i przyjemnościach.

Dbaj o to, żeby być wypoczętą i wyspaną.

Sprawiaj sobie drobne przyjemności.

Zaskocz miłą niespodzianką bliskich ci ludzi.

Poczucie szczęścia gwarantowane!

Autorką tekstu jest Monika – terapeutka, coach. Studiowała Pedagogikę na Uniwersytecie Warszawskim. Ukończyła Studium Pomocy Psychologicznej przy Instytucie Psychologii Zdrowia. Pracuje jako terapeuta z kobietami w trudnych sytuacjach życiowych. Jest założycielką Kobietoteki, czyli bardzo kobiecego miejsca w sieci.

Miejsca w sieci, gdzie możecie spotkać Monikę:

Blog

Facebook

Pedagog, psychoterapeutka. Lubię włoskie jedzenie, filmy i koty.

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *