Serialowa topka #2

źÍeby nie być gołosłowną, że lubię seriale i że będę o nich czasem pisać, przygotowałam drugą część serialowej topki. Tym razem spokojniej, bez wielkich hitów typu Gra o Tron.

Przypominam kilka superważnych punktów, nim zacznę:

  • kolejność jest przypadkowa;
  • nie, nie jestem znawcą seriali, nie pozjadałam wszystkich rozumów;
  • zwyczajnie na świecie lubię seriale i chciałam Wam, od czasu do czasu, coś polecić lub odradzić, a co już z tym zrobicie, to Wasza sprawa. Enjoy!

Wielkie kłamstewka

Twórcy – David E. Kelley

Sezony – 1

Stacja – HBO

Małe miasteczko Monterey w stanie Kalifornia to oaza spokoju. Wszystko jest perfekcyjne, domy, małżeństwa, dzieci, relacje. Wtem wkrada się zbrodnia. Zbrodnia, która pokazuje, że nie wszystko było takie idealne. Trzy przyjaciółki, trzy różne historie, które z odcinka na odcinek, będą przybierać inną barwę.

To, co mnie urzekło, oprócz doboru aktorek (Reese Witherspoon, Nicole Kidman, Shailene Woodley), pięknych widoków i wciągającej fabuły, to zdecydowanie muzyka. Rzadko się zdarza, abym cały soundtrack z filmu pokochała tak bardzo. Aż Wam podeślę linka do Spotify. Zasłuchacie się.

Z tego, co wiem, ma powstać drugi sezon!

The Crown

Twórcy – Peter Morgan

Sezony – 2

Stacja – Netflix

Mam fioła na punkcie królowej Elżbiety II. Dziwne, ale nic na to nie poradzę. Jakoś mnie ta kobieta intryguje, dlatego, gdy tylko dowiedziałam się, że będzie serial poświęcony rodzinie Windsorów, czekałam na niego z wypiekami na twarzy. No i się nie zawiodłam. Wysokobudżetowy serial jest zrobiony z ogromnym rozmachem. Wszystko się zgadza – postacie, stroje, miejsca. Ale nie to jest najważniejsze. Serial zdradza kulisy życia królowej od momentu, gdy zasiadła na tronie. A zasiadła bardzo wcześnie, bo mając 25 lat! Wyobrażacie to sobie? Kończycie studia i musicie zacząć rządzić krajem. Przerażające. Zwłaszcza że u jej boku nie siedzi mąż, który wspiera, lecz taki, który zdradza i wciąż się buntuje. Nawet jeśli ta rodzina Was nie interesuje, to i tak warto zobaczyć ten serial.

Grace & Frankie

Twórcy – Marta Kauffman, Howard J. Morris

Sezony – 4

Stacja – Netflix

Dwa małżeństwa po siedemdziesiątce. Panowie mają wspólny interes, panie za sobą nie przepadają. Spotykają się tylko podczas służbowych kolacji. Dwa zupełnie różne światy. Jedno małżeństwo jest bardzo ułożone, drugie szalone. I nagle, okazuje się, że panowie od lat mieli ze sobą romans i chcą się rozstać z partnerkami, by w końcu móc być ze sobą. Ich partnerkom nie pozostaje nic innego jak zjednoczenie sił w tym trudnym dla wszystkich czasie. Zakręcone? I owszem. Taki właśnie jest ten serial.  Ja go uwielbiam.

This is us

Twórcy – Dan Fogelman

Sezony – 2

Stacja – NBC

Przy opisie tego serialu nie będę obiektywna. Istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo, że o nim nie słyszeliście. Ja wpadłam na niego zupełnie przypadkiem, a teraz zarażam nim rodzinę i przyjaciół. Moja mama każdy odcinek ogląda po trzy razy i za każdym razem płacze tak samo. Ale do rzeczy. Serial jest absolutnie normalny. Opowiada o losach pary, która mierzy się z wychowaniem trojaczków. W tym samych czasie mamy przyjemność oglądać, jak ta trójka radzi sobie w dorosłym życiu, gdyż serial posiada kilka planów czasowych. Absolutną gwiazdą jest tu ojciec trojaczków-Jack-zobaczycie, będziecie wiedzieli, o czym mówię. Dzięki retrospekcjom bohaterów możemy zaobserwować, w jakim stopniu pewne rzeczy z dzieciństwa, miały wpływ na ich życie. Ta historia jest tak wciągająca, tak przepełniona emocjami, że nie sposób się od niej oderwać. Rzadko Was o coś proszę, ale jeśli uda Wam się gdzieś ten serial znaleźć, obejrzyjcie, nie zawiedziecie się.

Mindhunter

Twórcy – Jennifer Haley, Joe Penhall

Sezony – 1

Stacja – Netflix

Słyszałam, że część widzów na tym serialu zasypia. Może i ma trochę rozwleczony początek, ale ten, kto to przetrwa, dostanie nagrodę w postaci mrożących krew w żyłach historii. Więc jeśli taka nagroda jest dla Was satysfakcjonująca, lećcie na Netflix’a śmiało. Serial opowiada o dwóch behawiorystach z wydziału FBI, którzy za sprawą swojej dociekliwości, całkiem przez przypadek, stworzyli zawód profilera sądowego. Ale zanim do tego doszło, przeszli przez szereg rozmów z największymi, seryjnymi mordercami, którzy pomogli im zrozumieć motywy okrutnych zbrodni. W serialu zobaczymy morderców takich jak Edmund Kemper, Monte Ralph Rissell, Jerry Brudos, Richard Speck, Darrel Gene Devier, Dennis Rader, oczywiście nie we własnej osobie. Mnie trzymał w napięciu do samego końca.

Pierwsza część serialowej topki TUTAJ.

Fot. kulturaliberalna.pl

Pedagog, psychoterapeutka. Rocznik ├ó┬Ç┬Ö86 / Kraków / Dwa koty / Radar absurdu Roślinożerca / Gracz / Serialowy maniak

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *